Zimní nákup v Japa shopu a recenze na něj

29. prosince 2012 v 11:39 | Yutaka Komeko |  Japonské jídlo
Ohayou minna!
Omlouvám se, že jsem takovou dobu opět nic nepřidala.Asi tak začátkem prosince jsem byla v Japa shopu a něco si koupila.Takže tady máte můj nákup a také zhodnocení, aby jste mohli alespoň trochu posoudit, jestli by se Vám vyplatilo si nějakou takovou asijskou potravinku koupit.

Rýže Nishiki

Cena:asi 350 kč/5 kg (rýže byla ve slevě)
Rýži jsem ještě nevyzkoušela, takže nemohu soudit.Ale jistě bude dost lepit.
Edit 6/1/2014: Pokud se nepletu, tak ji mamka už někdy dělala a připadala mi jako jasmínová rýže :).Prostě dobrá :D.


Rýžové granule mochiko

Cena:asi 200 kč/200 g
Původně jsem si prostě chtěla koupit "lepivou rýžovou mouku" mochiko.Ale V Japa měli jen tyhle granulky.Ještě jsem je nezkoušela, ale mám s nimi v úmyslu vyzkoušet si vyrobit vlastní daifuku nebo dango.Doufám, že to půjde, protože to nebyla zrovna levná záležitost...
Tady najdete recept, pro který jsem mochiko použila.Nedopadlo to zas tak špatně ^^.


Japonské želé youkan ze sladkých fazolek azuki

Cena:asi 200 kč/348 g(6 kusů želé-1 kus:58 g)
Toto želé si koupila moje sestra, protože neobsahuje lepek.V balení je 6 kusů-3 tmavší a 3 světlejší.Zkusila jsem ho ochutnat a zjistila jsem, že mi dost připomíná anko pastu ze sladkých fazolek (Jedla jsem s ní plněné chicchana daifuku.), což není nijak překvapivý objev.Youkan má zvláštní chuť a nebude asi chutnat všem, ale já s ním jsem spokojená ^^.


Instantní rámen(Seafood ramyun-"s dary moře")

Cena:asi 35 kč/1 balení(jedna porce)
Opět jsem udělala velkou chybu.Byl to sice moc dobrý ramen, ale...koření od značky Nongshim nepoužívejte nikdy celé!Pokud tedy nejste požírači chilli po tunách.Chrlila jsem skoro doslova oheň.Opět si ale musím pochválit kvalitní kousky zeleniny, rybích koláčků, řas atd. ^_^.


Až ochutnám i to ostatní, dám vědět!A nezapomeňte oslavit konec roku 2012!Vždyť v Japonsku je to nejvýznamnější událost celého roku! ^.^
Ganbate minnna!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama