Březen 2013

Orochi-koncert v Praze 24.3.2013

27. března 2013 v 23:03 | Yutaka Komeko |  A ostatní ^.^
Ohayou minna!
Jak již asi víte, v neděli 24.3.2013 v Praze v Matrix klubu proběhl koncert japonské visual-kei kapely Orochi.
Vzhledem k tomu, že nemám talent, co se týče psaní slohovek (Preferuji spíše překlady-přičemž ani na ty nejsem nijak moc šikovná :D-a jednoduché popisy :D...nechystám se psát nějaké úvahy :D.) , nehodlám se tu nijak rozepisovat :3.

Takže tady máte video, které točila moje sestra (Na mobil o.O!):


Také bych se ráda podělila o fotky mojí sestry :D
(Nejsou moc kvalitní, ale lepší než to, co jsem já fotila foťákem...)


(Tetsu hraje na kytaru :3...Jasně, že kdybych to nenapsala, tak to nepoznáte :"D.Tady je vidět i kousek Shina a Tajiho...)


(Tetsu a Taji)


(Hodně mázlá fotka Tetsu)


(Opět Tetsu s Tajim)


(Taji za bicími :3)


(A tady můj úlovek-moje chlouba!Tetsuovo trsátko! *-* Vážně se nechci nějak chlubit, jen jsem se chtěla podělit o zážitky...)


(Lucky card:Nebo jak se to jmenovalo?Já si vylosovala Tetsu ♥.)


(Úlovka mojí sestry-Shinova láhev a CD!Samozřejmě také lístek...)

Asi jediné, co mě vyloženě na koncertu naštvalo byla ta komerce.Podpis jedině, když si koupíte něco z merche.Ta malá fotečka Tetsu stála 120 kč...ale alespoň jsem je mohla všechny obejmout :"3.

A ještě jedno video nakonec-tentokrát především s Ushiwakou, který zde hraje na flétnu!


Daifuku mochi se švestkami (bezlepkové)

16. března 2013 v 21:39 | Yutaka Komeko |  Asijská a japonská sladká jídla a dezerty
Ve čtvrtek jsem se rozhodLa, že to risknu, a z extrémně drahé mouky mochiko jsem se pokusila vytvořit daifuku mochi!
Daifuku mochi jsou sladké rýžové koláčky plněné nejčastěji sladkou fazolovou pastou anko, kterou jsem však neměla, a tak jsem použila švestky z mrazáku (Které jsem samozřejmě napřed rozmrazila -_-".)

Ingredience na cca 10 daifuku:

  • 100 ml sladké rýžové mouky mochiko
  • 75 ml vody (studené)
  • 25 ml moučkového cukru
  • (potravinářské barvivo-já použila červené, nebo matcha čajový prášek pro zelený odstín i čajovou chuť)
  • asi 5 švestek (vypeckované a rozdělené na poloviny)
  • bramborový škrob

Postup:


1) V míse smícháme mochiko, cukr a vodu.Dobře promícháme, aby jsme nenechali žádné hrudky.
2) Mísu zakryjeme igelitovou fólií a dáme do mikrovlnné trouby na 2 minuty na plný výkon.
3) Za tuto dobu by těsto mělo získat jakousi lepivou konzistenci.Dobře ho promíchejte, aby jste zjistili, jestli tomu tak opravdu je.Mělo by jít dobře tvarovat a nemělo by být řídké jako před ohřátím.Pokud tomu tak není, dejte ho ještě na chvíli do mikrovlnné trouby.Ne však na delší dobu než další 2 minuty.
4) Těsto si poprašte škrobem, aby se nelepilo ke všemu, s čím příjde do kontaktu, včetně Vašich rukou.
5) Oddělujte malé kuličky a ty tvarujte do placiček.
6) Do každé placičky dejte osušenou (popřípadě také oslazenou) polovinu švestky.Zabalte do tvaru "plošší" kuličky.Uhlaďte.
(Místo škrobu můžete použít moučkový cukr ^^.)
Ganbate!

Doba přípravy: 40 min (Opět to berte s nadhledem :D...)
Obtížnost: 1/5

Visual-kei v Praze!

15. března 2013 v 19:09 | Yutaka Komeko |  A ostatní ^.^
Konnichiwa!
Opět po velmi dlouhé době přidávám nový článek.
Tímto bych chtěla oznámit všem neznalým příznivcům j-rocku, že se v blízké době budou v Praze konat hned dva koncerty japonských visual-kei kapel!
Oba koncerty se budou jako již tradičně konat v pražském Matrix klubu.

Ta první se jmenuje Orochi.Orochi přijíždí do České republiky již podruhé a koncert se bude konat už za týden(!)-v neděli 24.3.2013!
U Orochi Vás na první pohled překvapí jejich vzhled-kromě pro visual-kei typických výrazně barevných vlasů, tmavě nalíčených očí a piercingů na nich najdete i něco jiného.Každý nosí originální kimono a u pasu někdy i katanu-jsou jako opravdoví "samuraiové".Ale tentokrát se budou bojovníci z Dálného východu věnovat místo boji hudbě.
Orochi jako kapela vznikli v roce 2009.Hlavní členové jsou Ushiwaka (zpěv, flétna) a Shin (baskytara).Na letošní turné s nimi ale jede i jejich ex-kytarista Yukimura a doprovodní ("support members") bubeník Taji a kytarista Tetsu.Styl jejich hudby bych zobecnila jako rock se zvláštními "starojaponskými " prvky-například flétnou.Ushiwaka má opravdu zvláštní, hluboký tón hlasu.Poslechněte si je sami ^^.
A tady je jejich oficiální webovka ^^.Orochi si také můžete najít na facebooku (Každý tam má i svůj vlastní profil, takže si můžete tyhle kluky přidat do přátel ^^.).


Tou druhou kapelou jsou Plunklock, kteří už naši republiku také před rokem navštívili.Třeba se jim tu líbilo :D.
Jejich koncert bude ale až o něco později-s to ve středu 15.5.2013! (Moje poznámka:V tohle datum jsem byla i loni na LM.C v Berlíně ^^!!!Okay, nikoho to nezajímá :D -_-"...)
I u Plunklock se jedná o rockovou hudbu, ale bez té Ushiwakovy flétny :D.Popsala bych to jako krásný a klasický j-rock ^^.Na první pohled nejsou tak výrazní jako Orochi, ale vzhledem k tomu, že se jedná o visual-kei kapelu, všední tedy rozhodně nejsou.
Plunklock vznikli v roce 2010-o rok později než Orochi.Kapelu tvoří Halo (zpěv), Haruka (baskytara), Pinky (bicí) a před nedávnou dobou se už i jako plnohodnotný člen přidal Seishou (kytara).Ten byl předtím po odchodu jejich ex-kytaristy Kazukiho "jen" jako "support member", pomocník.
Tady je jejich oficiální web.Stejně jako Orochi, i Plunklock jsou na facebooku.A opět má i každý z nich svůj profil, kde si je můžete přidat do svých facebookových přátel ^^y.
A tady pokud máte zájem, ukázka:


Mně osobně se asi o trochu víc líbí Plunklock, ale to není důležité :).Vy můžete hlasovat v anketě pod článkem ^^y.

Co se týče lístků...Je tady několik možností.Samozřejmě si můžete koupit na každý z koncertů lístek zvlášť.(Orochi, Plunklock)
Ale pokud chcete na oba dva koncerty, výhodnější pro Vás bude combo lístek.Skupiny se dohodly a v tomto dvojitém provedení nám celou záležitost o 150 kč (předprodej) zlevnily! ^^
Co se týče Plunklock, je také možné zakoupit VIP lístek!Ten Vám umožní se s kapelou setkat a zabrat si místa u jeviště jako úplně první! (To, že jsou v prodeji i VIP lístky jsem bohužel zjistila až po zakoupení combo lístku na Orochi i Plunklock, který VIP není -_-"...)


Takže pokud stále ještě nemáte lístky, neváhejte!