Visual-kei v Praze!

15. března 2013 v 19:09 | Yutaka Komeko |  A ostatní ^.^
Konnichiwa!
Opět po velmi dlouhé době přidávám nový článek.
Tímto bych chtěla oznámit všem neznalým příznivcům j-rocku, že se v blízké době budou v Praze konat hned dva koncerty japonských visual-kei kapel!
Oba koncerty se budou jako již tradičně konat v pražském Matrix klubu.

Ta první se jmenuje Orochi.Orochi přijíždí do České republiky již podruhé a koncert se bude konat už za týden(!)-v neděli 24.3.2013!
U Orochi Vás na první pohled překvapí jejich vzhled-kromě pro visual-kei typických výrazně barevných vlasů, tmavě nalíčených očí a piercingů na nich najdete i něco jiného.Každý nosí originální kimono a u pasu někdy i katanu-jsou jako opravdoví "samuraiové".Ale tentokrát se budou bojovníci z Dálného východu věnovat místo boji hudbě.
Orochi jako kapela vznikli v roce 2009.Hlavní členové jsou Ushiwaka (zpěv, flétna) a Shin (baskytara).Na letošní turné s nimi ale jede i jejich ex-kytarista Yukimura a doprovodní ("support members") bubeník Taji a kytarista Tetsu.Styl jejich hudby bych zobecnila jako rock se zvláštními "starojaponskými " prvky-například flétnou.Ushiwaka má opravdu zvláštní, hluboký tón hlasu.Poslechněte si je sami ^^.
A tady je jejich oficiální webovka ^^.Orochi si také můžete najít na facebooku (Každý tam má i svůj vlastní profil, takže si můžete tyhle kluky přidat do přátel ^^.).


Tou druhou kapelou jsou Plunklock, kteří už naši republiku také před rokem navštívili.Třeba se jim tu líbilo :D.
Jejich koncert bude ale až o něco později-s to ve středu 15.5.2013! (Moje poznámka:V tohle datum jsem byla i loni na LM.C v Berlíně ^^!!!Okay, nikoho to nezajímá :D -_-"...)
I u Plunklock se jedná o rockovou hudbu, ale bez té Ushiwakovy flétny :D.Popsala bych to jako krásný a klasický j-rock ^^.Na první pohled nejsou tak výrazní jako Orochi, ale vzhledem k tomu, že se jedná o visual-kei kapelu, všední tedy rozhodně nejsou.
Plunklock vznikli v roce 2010-o rok později než Orochi.Kapelu tvoří Halo (zpěv), Haruka (baskytara), Pinky (bicí) a před nedávnou dobou se už i jako plnohodnotný člen přidal Seishou (kytara).Ten byl předtím po odchodu jejich ex-kytaristy Kazukiho "jen" jako "support member", pomocník.
Tady je jejich oficiální web.Stejně jako Orochi, i Plunklock jsou na facebooku.A opět má i každý z nich svůj profil, kde si je můžete přidat do svých facebookových přátel ^^y.
A tady pokud máte zájem, ukázka:


Mně osobně se asi o trochu víc líbí Plunklock, ale to není důležité :).Vy můžete hlasovat v anketě pod článkem ^^y.

Co se týče lístků...Je tady několik možností.Samozřejmě si můžete koupit na každý z koncertů lístek zvlášť.(Orochi, Plunklock)
Ale pokud chcete na oba dva koncerty, výhodnější pro Vás bude combo lístek.Skupiny se dohodly a v tomto dvojitém provedení nám celou záležitost o 150 kč (předprodej) zlevnily! ^^
Co se týče Plunklock, je také možné zakoupit VIP lístek!Ten Vám umožní se s kapelou setkat a zabrat si místa u jeviště jako úplně první! (To, že jsou v prodeji i VIP lístky jsem bohužel zjistila až po zakoupení combo lístku na Orochi i Plunklock, který VIP není -_-"...)


Takže pokud stále ještě nemáte lístky, neváhejte!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Masa Masa | E-mail | 16. března 2013 v 20:33 | Reagovat

PLUNKLOOOOOOCK 〜(*.*〜)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama