Duben 2014

(Snídaňová) miso polévka se zeleninou

20. dubna 2014 v 15:00 | Yutaka Komeko |  Ostatní asijské pokrmy
Ohayou~
Pokud by Vás zajímalo, jak si udělat např. k snídani (vážně, k snídani) miso polévku se zeleninou, zde je velmi jednoduchý recept.

Ingredience pro 2 osoby

  • 1 malá cibule
  • 1/2 kořene malé petržele
  • 1/2 kořene střední mrkve
  • kousek celeru
  • kousek pórku
  • 1 polévková lžíce oleje
  • 2 sáčky instantní miso polévky (ještě nemám zkušenosti s "normální" miso pastou)
  • trochu sójové omáčky
  • 400-500 ml vody

Postup:

1) Zeleninu nakrájíme na menší kousky (cibuli a celer na kostičky, ostatní zeleninu na slabší kolečka).
2) Cibuli podusíme na oleji, postupně přidáme ostatní zeleninu (kromě pórku).
3) Zalijeme horkou vodou a 10-15 minut vaříme pod pokličkou.
4) Ke konci vaření přidáme miso a necháme projít varem.
5) Přidáme pórek, který necháme pouze mírně povařit, a ochutíme (pokud j pólevka nedostatečně slaná) trochou sójové omáčky.

Omlouvám se, ale nemám žádné fotky této polévky.

Doba přípravy: 20 min
Obtížnost: 1/5

Ganbate~

Miyavi in Berlin 2014

19. dubna 2014 v 23:02 | Yutaka Komeko |  Miyavi
Tak jsem si říkala, že když už je to taková doba po koncertě, možná by se hodilo něco z něj přidat...
Jak možná víte, letos se Miyavi vydal na své x-té tour po Evropě (a i po celém světě).A právě 26.3.2014 se mi poštěstilo být přítomna na jeho koncertě v Berlíně, v C-Clubu.
V C-Clubu jsem byla už předloni - na koncertě LM.C.Tehdy to byl můj první "japonský koncert".Miyavi byl letos vlastně mým sedmým takovým koncertem.
Vzhledem k tomu, že nejsem zrovna obratný řečník (což je docela paradoxní, když mám blog 0.o), bych to raději shrnula nějak stručně...
Když jsme přijeli, byla už před klubem parta natěšených fanynek s vlasami všemožných barev...Nechtělo se nám tam jen tak sedět a čekat, tak jsme se šli porozhlédnout po okolí (nakonec z toho byla asi dvouhodinová procházka se silnými poryvy větru...).Když jsme se vrátili, fanoušků již značně přibylo.
Co se týče koncertu : Miyavi byl opravdu dobrý.A samozřejmě i Bobo.Bála jsem se, že uslyším jen samé nové písničky (které upřímně moc neznám), ale naštěstí nám zahrál i starší kousky.Fanoušků bylo v klubu víc než dost, ale rozhodně se to dalo vydržet (to na GazettE to bylo opravdu nepříjemné...).Dokonce musím uznat, že se mi spousta jeho písniček (zejména těch nových) víc líbí v koncertní verzi, která je víc "rockovější".
Podařilo se mi natočit i nějaká videa, ale jsou taková nijaká...Ale sestře se podařilo natočit "Guard you" a "Cry like this".Videa naleznete níže.
Po koncertě jsme čekali na VIP setkání s Miyavim.Co k tomu říci...Miyavi se s námi vyfotil, dostali jsme už podepsanou kartičku a vlastně byl v ceně zahrnut také dřívější vstup do klubu.Nic víc, nic míň.Nu což, nebudu si stěžovat, jen jsem nečekala, že to bude tak urychlené, netušila jsem, že nás tak rychle vykopnou :D.Ale vlastně bych stejně nevěděla, co mu říci xD.


GUARD YOU ... Tuto písničku jsem do koncertu znala jen matně, ale zalíbila se mi ^^.


CRY LIKE THIS ... Tuto jsem vlastně, myslím, neznala do koncertu vůbec.Ale o to víc se mi teď líbí.Níže naleznete část lyrics, které se mi moc líbí ^^y.


Miyavimu ksichtíky sluší :D...


A ještě část lyrics z Cry like this...

Although this world´s full of sorrow
We´re smiling through the pain
We won´t let it get us down
Just brush it off and start again.